konkursy czytelnicze - Gimnazjum Gościno

konkursy czytelnicze

Trylogia "Niezgodna"

W piątek 27 stycznia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ze znajomości jednej z waszych ulubionych książek - "Niezgodna". Trylogię tę znacie zarówno z książek, jak i z filmu. W konkursie wzięło udział dwanaście osób. W tej edycji zwyciężyły:

• I miejsce -  Aniela Stawiarz

• II miejsce - Justyna Szymborska

• III miejsce -  Ola Rzewucka.

"Co wiesz o Kubusiu Puchatku?"

W listopadzie mieliście okazję wykazać się, na ile dobrze pamiętacie przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Wprawdzie książka ta była lekturą w szkole podstawowej, ale uczniowie lubią ją i pamiętają. W konkursie spośród trzydziestki uczniów zwycięzcami okazały się:

• Kalina Siuciak

• Dominika Korkus

• Kamila Dyguda

• Paulina Kotynia

"Co wiesz o Harrym Potterze?"

W październiku odbył się pierwszy z konkursów ze znajomości waszych ulubionych książek. "Harry Potter" jest najchętniej czytaną pozycją. Najwięcej szczegółów o życiu i przygodach młodego czarodzieja znali:

• Aleksandra Piasecka

• Michalina Akonom