Listopad 2014 - Gimnazjum Gościno

Listopad 2014

Zbiórka na hospicjum

1 listopada 2014r., na gościńskim cmentarzu, wolontariusze z gimnazjum zbierali do puszek pieniądze na budowę hospicjum stacjonarnego w Kołobrzegu.
W zbiórce wzięli udział uczniowie klas II: Paweł Rutkowski, Eliza Pyzak, Julia Bachorska, Kamila Magiera, Wiktoria Gozdal, Nikodem Kawka, Jakub Stefaniak, Dominika Koralewska, Natalia Olesiak.

Zachodniopomorski Festiwal Siatkówki

Szkolny Ośrodek Siatkarski przy Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu oraz UKS OPP Kołobrzeg zorganizowali Zachodniopomorski Festiwal Siatkówki 2014 o Puchar Marszałka Olgierda Gemblewicza.

W turnieju brały udział zespoły z Drawska Pomorskiego, Trzebiatowa, Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu, Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu, Gimnazjum Sportowe z Wałcza, i reprezentacja naszego Gimnazjum. Nasze siatkarki grały w grupie z Trzebiatowem, wygrywając w setach 2:0, oraz z Gimnazjum Nr 1, ulegając 2:0. Te wyniki dały nam II miejsce w grupie i możliwość gry o III miejsce w turnieju. W meczu o podium, nasze uczennice grały z Drawskiem Pomorskim. Po dramatycznym meczu uległy rywalkom 2:1, jednocześnie plasując się na czwartej pozycji.
Reprezentacja Gimnazjum w Gościnie: Bednarczyk Kornela, Wuchnicka Magdalena, Maciejczyk Weronika, Lind Maja, Żukowska Karolina, Sradomska Monika, Leczewska Klaudia, Słoboda  Katarzyna, Madejska Weronika, Maćkowiak Agata, Jabłońska Martyna, Wojtków Agnieszka. Opiekunem: Dariusz Bajko.

Mistrzostwa w unihokeju

5 listopada na hali sportowej w Drzonowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w unihokeju. Uczniowie naszego gimnazjum po raz pierwszy uczestniczyli w rozgrywkach w tej dyscyplinie sportu. Chłopcy rywalizowali w grupie z Gimnazjum Nr 2 z Kołobrzegu, remisując 1:1, i pokonując Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu 3:0. Te wyniki uplasowały nas na pierwszym miejscu w grupie. W meczu półfinałowym stanęliśmy w szranki z Gimnazjum z Dźwirzyna. W regulaminowym czasie padł remi 1:1, ale rzuty karne dały naszej drużynie awans do finału, gdzie gimnazjaliści ulegli drużynie z Drzonowa 5:1, co dało nam II miejsce w powiecie.

Reprezentacja Gimnazjum w Gościnie w unihokeju: Kita Kacper, Czerniszewski Jakub, Gołąb Kamil, Klepuszewski Daniel, Iwański Patryk, Kasiński Marcin, Olesiak Kamil, Lubowicki Mariusz, Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian. Opiekun: Dariusz Bajko.