Maj 2015 - Gimnazjum Gościno

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Maj 2015

O szkole > Historia > Wydarzenia z poprzednich lat

  Dnia 12.05.2015 roku w Kołobrzegu odbyły sie zawody sportowe. Brały w nich udział drużyny reprezentujące szkoły z Kołobrzegu, Drzonowa, Dygowa, Ustronia Morskiego oraz Gościna.
  W konkurencji sztafety 4x100m chłopców nasze Gimnazjum reprezentowali: Kamil Gołąb, Kacper Kita, Patryk Zaniewicz i Michał Obrębski. Chłopcy zajęłi drugie miejsce w rywalizacji ale wynik który uzyskali pozwolił im pobić dotychczasowy rekord naszej szkoły.
W tej samej konkurencji startowały także dziewczyny w składzie: Monika Sradomska, Maja Graczyk, Justyna Szymborska i Martyna Iwanejko, zajmując 4 miejsce.
  W sztafecie szwedzkiej w kategorii chłopców reprezentowali nas: Daniel Klepuszewski, Patryk Iwański, Nikodem Kawka i Sebastian Ostropolski. W drużynie dziewczyn były to: Oliwia Iwanejko, Paulina Adamska, Weronika Maciejczyk oraz Agnieszka Fecycz. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce ustanawiając nowy rekord naszej szkoły.
  Zawody były udanym występem naszej reprezentacji, a dwa nowe rekordy szkoły niezwykle cieszą i napawają optymizmem na kolejne występy. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

relacja: Weronika Maciejczyk

 W dniach 22.05-27.05.2015r. odbyła się szkolna Wycieczka do Warszawy, zorganizowana przez Pana Dyrektora Stanisława Jacynowskiego. 27 osobowa grupa, wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Kordą oraz Panem Dariuszem Bajko wyjechała spod Domu Kultury o godzinie 23;00, jechaliśmy całą noc, na miejscu byliśmy o 6 rano. Po długiej i męczącej podróży ruszyliśmy na starówkę, zobaczyliśmy tam Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, pomnik małego powstańca. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum oraz zakwaterowanie się w domkach. Nocowalismy w Serocku. Jednym z najciekawszych miejsc tegorocznej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, byliśmy zachwyceni oraz zdumieni tym jak prawdziwie można przedstawić to, co działo się w przeszłości, w tym samym miejscu gdzie stoimy. W owym muzeum obejrzeliśmy krótki film, który przedstawił nam obraz, zniszczonej, leżącej w gruzach Warszawy. Duże wrażenie wywarł na nas Sejm oraz Pałac Prezydencki, ta krótka wizyta, pokazała nam jak wygląda miejsce, które tak często widzimy w telewizji podczas ważnych wywiadów, obrad... Wolny czas spędziliśmy w galerii handlowej -  Złote Tarasy , zobaczyliśmy Stadion Narodowy, zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, Pałac Kultury i Nauki, nie pominelismy także Grobu Nieznanego Żołnierza. Swoją obecność zaznaczylismy także na Powązkach, gdzie złożyliśmy kwiaty na grobie patrona naszej szkoły - Kazimierza Górskiego. Pałac w Wilanowie okazał się bardzo ciekawym punktem wycieczki, chodziliśmy po pięknych ogrodach, zwiedziliśmy pałac, poznaliśmy jego historię. Innymi punktami naszej wycieczki były: lotnisko Okęcie, Zoo, przejazd metrem i tramwajem. Do domu wyruszyliśmy okolo godziny 19, a o 4 byliśmy już w domach. Uważam, że każdy z nas zapamięta ten wyjazd pozytywnie. A Warszawa zostanie w naszych sercach na zawsze.

relacja: Weronika Maciejczyk

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego