Marzec 2015 - Gimnazjum Gościno

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Marzec 2015

O szkole > Historia > Wydarzenia z poprzednich lat

  Dnia 26 marca 2015 roku delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Oliwia Iwanejko, Martyna Iwanejko, Weronika Maciejczyk i Daniel Klepuszewski wraz z opiekunami panem Dyrektorem Stanisławem Jacynowskim oraz wychowawcą panem Dariuszem Bajko, wzięła udział w uroczystym odsłonięciu pomnika Kazimierza Górskiego w Warszawie - patrona naszego gimnazjum.
  Do Warszawy dojechaliśmy o godzinie 7.00 rano, po całonocnej jeździe. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 w oczekiwaniu na nie zwiedziliśmy m.in. Stadion Narodowy i Pałac Prezydencki oraz mogliśmy pospacerować Warszawskimi ulicami. Odsłonięcie pomnika rozpoczęło się od przemówień m.in. syna pana Kazimierza Górskiego pana Dariusza Górskiego, byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Po odsłonięciu złożyliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem naszego patrona, swoją obecność zaznaczyliśmy także na cmentarzu Powązkowskim, gdzie nawiedziliśmy grób Kazimierza Górskiego i Jego żony oraz pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
  Było to dla nas niesamowite doświadczenie, które zapadnie na długie lata w naszej pamięci.
Po kolacji i odpoczynku w Złotych Tarasach ruszyliśmy w drogę powrotną do Gościna. Podróż minęła nam szybko i bezpiecznie.
Udział w Uroczystościach dał nam niezwykłe doświadczenie spotkania z Naszym Patronem, którego mogliśmy lepiej poznać i uczcić. Wróciliśmy do domów zmęczeni ale uśmiechnięci, ponieważ mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu jakim było odsłonięcie pomnika Kazimierza Górskiego.


relacja: Weronika MaciejczykZobacz filmik i zdjęcia z Warszawy w naszej galerii!!!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego