o bibliotece - Gimnazjum Gościno

o bibliotece

Biblioteka

Biblioteka nasza mieści się na drugim półpiętrze budynku szkolnego. W skład biblioteki wchodzą wypożyczalnia i czytelnia. W czytelni uczniowie mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, poczytać czasopisma, pouczyć się, lub w miłej atmosferze poczekać na następne zajęcia. Biblioteka wyposażona jest w komputery dla uczniów z dostępem do Internetu.Zbiory biblioteczne są skomputeryzowane. Używamy programu MOLNet+.

S
ercem biblioteki są książki, a najważniejszy dla nas jest czytelnik. Księgozbiór biblioteki liczy obecnie 8000 woluminów. Zbiory dostosowane są do potrzeb uczniów i nauczycieli. Gromadzimy literaturę piękną, nowości, literaturę młodzieżową i książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Dużą część zbiorów stanowią lektury. Staramy się uzupełniać zbiory o nowości wydawnicze.

Biblioteka prenumeruje  7  tytułów czasopism, które można wypożyczać, lub przeglądać na miejscu. Są to:

• Victor

• Focus

• Komputer Świat

• Biblioteka w Szkole

• Młody Technik

• EkoNatura

• Eko i My

Biblioteka jest również miejscem, w którym uczniowie mogą rozwijać i prezentować swoje talenty. Okazją do tego są m.in. organizowane tu warsztaty czy projekty gimnazjalne. W tym roku szkolnym uczniowie zrealizowali w bibliotece trzy projekty edukacyjne:

• "W świątyni wiedzy i literatury" - przygotowane przez aktyw biblioteczny zajęcia biblioteczne dla klas pierwszych

• "Przedpokój pełen książek" - blog czytelniczy, na którym uczniowie prezentują polecane przez siebie książki młodzieżowe

• "Sleeveface - zdjęcie z książką" - przygotowanie wystawy fotografii w technice sleeveface

W minionym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnoposkiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" - jej celem było pokazanie, jak wielu młodych ludzi znajduje przyjemność w obcowaniu z książką.

Kliknij na zdjęcie i obejrzyj filmową relację z tego wydarzenia: