Oczyszczanie jelit

Dbając o zdrowie rozpocznijmy od jelit!

Jelito cienkie jest najdłuższym odcinkiem przewodu pokarmowego liczy około 3m. Dzieli się na trzy odrębne części: dwunastnice, jelito czcze i kręte. Dwa pierwsze odcinki stanowią 2/5 długości jelita, są bardzo pofałdowane, mają  powierzchnie około 300 metrów kwadratowych i zachodzą tam procesy trawienia i wchłaniania. Przesuwanie miazgi pokarmowej z sokiem trzustkowym i żółcią, dzięki prawidłowym ruchom jelit, pozwala enzymom znajdującym się w milionach komórek pokrywających kosmki i fałdy jelita, przyswoić witaminy, niektóre minerały, aminokwasy, węglowodany i tłuszcze. Wszystkie resztki niestrawione powstałe w procesie trawienia, przedostają się do jelita grubego. Wyobraźmy sobie zanieczyszczone jelita, mało aktywne, które nie przyswajają niezbędnych składników odżywczych dla naszego organizmu.

Etapy oczyszczania jelita (kliknij w nazwe produktu, aby przejść do sklepu):

 • PARAPROTEX – oczyszczanie z grzybów i pasożytów,
 • NOPALIN – oczyszczanie jelita szczotką jaką jest błonnik,  wymiatanie wszystkich zanieczyszczeń z jelita,
 • AC-ZYMES – uzupełnienie naturalnej flory bakteryjnej,
 • GREEN CARE – regeneracja śluzówki,
 • LIQUID CHLOROPHILL – oczyszczanie z toksyn,
 • GARLIC CAPS – profilaktyka, stosujemy na noc.

Wzdęcia i zgaga – oczyszczanie jelit

Niestrawność powoduje wzdęcia brzucha i zwiększoną ilość wydalania gazów, mdłości, wymioty i bolesne skurcze jelit. Dla wielu osób największym problemem jest dokuczliwa zgaga. Wnętrze żołądka pokryte jest cienką warstwą śluzu, który chroni błonę śluzową żołądka przed działaniem kwasu solnego. Cofanie się soku żołądkowego do przełyku wywołuje zgagę, ból za mostkowy, który ciężko odróżnić od bólu wieńcowego. Zwieracz wpustu żołądka powinien ulegać rozluźnieniu tylko w tym momencie, w którym pokarm przesuwa się z przełyku do żołądka, gdy dzieje się to również odwrotnie, kwaśna treść żołądkowa cofa się do przełyku, powodując uczucie pieczenia czyli tzw. zgagę. Obcisłe ubrania zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej i mogą powodować cofanie pokarmu. Do wzdęć dochodzi, gdy mamy nadmiar gazów. Zdrowy człowiek wypuszcza je 15 razy dziennie, a ich łączna objętość wynosi 1,5 litra. Jak możemy sobie poradzić? (wystarczy kliknąć w nazwę produktu, aby przejść do sklepu)

 1. STRONG BONES – ponieważ przyjęta tabletka przed posiłkiem skutecznie zobojętni soki żołądkowe. Często zgaga jest na tle nerwowym.
 2. RHODIOLIN i STRESS MANAGEMENT – zmniejszą wydzielanie soków żołądkowych i automatycznie poprawia się samopoczucie całego organizmu.

Pasożyty i grzyby:

Grzyb Candida Albicans (bielnik biały) zwykle występuje w ilościach nieszkodliwych w pochwie, układzie trawiennym, na skórze oraz w ustach. Zakażenie grzybicze sygnalizuje wiele rożnych objawów i chorób niekojarzonych z grzybami. Obecnie stwierdza się wg WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), że ponad 50% populacji ma pasożyty, a ponad 80% społeczeństwa w nadmiarze grzyby Candida Albicans. Obecnie ludzie maja coraz mniej naturalnej flory bakteryjnej, a zwłaszcza pałeczek kwasu mlekowego. Grzyby te wytwarzają toksyny, które powolnie nas zabijają. Silne leki przeciw grzybicze nie rozwiązują problemu, ponieważ wyjaławiają nasz organizm ze zdrowych bakterii, natomiast te, co miały wyginąć, wnikają do nabłonka i są w stanie przetrwać i przeczekać zagrożenie, aby ponownie zaatakować i rozwinąć się.

Czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy:

 1. okres menopauzy,
 2. ciąża,
 3. antykoncepcja,
 4. cukrzyca,
 5. antybiotyki,
 6. leki sterydowe,
 7. lokalne leczenie grzybic.

Symptomy, objawy grzybicy:

 1. stany zapalne pochwy,
 2. zaparcia, biegunki,
 3. trądzik, egzemy, świąd skóry i odbytu,
 4. bóle głowy, brzucha,
 5. infekcje zatok,
 6. dolegliwości i stany zapalne dziąseł,
 7. grzybica stóp i paznokci,
 8. choroba prostaty,
 9. pocenie się.

Write a Comment