Osiągnięcia sportowe - Gimnazjum Gościno

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Osiągnięcia sportowe

Sport
Zawody lekkoatletyczne

Dnia 24 maja 2017 (środa) o godzinie 15 30 odbyły się w Białogardzie Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego  - Indywidualna LA. Uczniowie  naszego gimnazjum reprezentowali nas w następujących konkurencjach:

 • bieg na 100 metrów: Justyna Szymborska, Patryk Nachyła, Marcin Knieć;

 • bieg na 300 metrów: Julia Stefaniak, Patryk Nachyła, Mateusz Adamczak, Kacper Koralewski;

 • bieg na 600 metrów: Izabela Lewandowska;

 • bieg na 1000 metrów: Marek Marecki, Karol Henning;

 • bieg na 2000 metrów: Krzysztof Maciejczyk, Kacper Loepp;

 • skok w dal: Zuzanna Pasińska, Aleksander  Garbiec, Marcin Knieć, Mateusz Adamczak;

 • skok wzwyż: Julia Stefaniak, Weronika Madejska, Damian Wysocki;

 • pchnięcie kulą: Katarzyna Słoboda, Agata Maćkowiak, Dominik Klepuszewski, Kacper Koralewski, Jakub Słodownik.

W niektórych konkurencjach nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium, są to:

 • Krzysztof Maciejczyk I miejsce w biegu na 2000 metrów;

 • Kacper Loepp III miejsce w biegu na 2000 metrów;

 • Julia Stefaniak II  miejsce w skoku wzwyż;

 • Weronika Madejska III miejsce w skoku wzwyż;

 • Damian Wysocki - II  miejsce w skoku wzwyż;

 • Katarzyna Słoboda III miejsce w pchnięciu kulą.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Piłka ręczna- mistrzostwa regionu B

W poniedziałek 13.03.2017 roku odbyły się w Nowogardzie mistrzostwa regionu B w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie po wygraniu i zdobyciu I miejsca w mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców  reprezentowali powiat kołobrzeski w składzie: Dominik Klepuszewski, Damian Wysocki, Jakub Lewandowski, Kacper Loepp, Patryk Kunka, Patryk Uławski, Patryk Trojanowski, Adrian Zaniewicz, Kacper Koralewski, Krzysztof Maciejczyk, Patryk Nachyła i Patryk Rakowski. Po ciężkich meczach z reprezentacjami gimnazjów z Wolina, Nowogardu, Szczecina i Gryfic zajęli ostatecznie V miejsce w całym turnieju. Wszystkim gratulujemy i życzymy następnych osiągnięć sportowych.

Piłka siatkowa chłopców

Po wcześniejszych eliminacjach przyszła kolej na finały mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców, które odbyły się 09.02.2017. (czwartek) w Kołobrzegu w hali OPP przy ulicy Mazowieckiej 1. Organizatorami finału było Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Dominik Klepuszewski, Damian Wysocki, Jakub Lewandowski, Kacper Uławski, Adrian Zaniewicz, Jakub Słodownik, Maciej Molenda-Tomaszewski. Turniej finałowy rozgrywał się w dwóch grupach. W naszej grupie były reprezentacje gimnazjum z Rymania i gimnazjum z Ustronia Morskiego. W grupie zajęliśmy II miejsce wygrywając z gimnazjum z Rymaniem 2:1 a niestety przegrywając z gimnazjum z Ustronia Morskiego 1:2 co pozwoliło nam grać w półfinałach. W półfinałach zagraliśmy z gimnazjum Nr 1 Kołobrzeg gdzie przegraliśmy 0:2 ale mieliśmy jeszcze szansę powalczyć o miejsce III w całym turnieju. Po zaciętym boju z gimnazjum Nr 3 Kołobrzeg wygraliśmy 2:1 i tym samym zdobyliśmy III miejsce w finałach mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów uczniowie byli przygotowywani przez p. D. Bajko i p. A. Kraśniewską, która była opiekunem drużyny na zawodach.

Piłka siatkowa dziewcząt

We wtorek 8.02.2017 w hali naszego gimnazjum odbył się finał mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Gościńskie gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Słoboda, Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska, Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Izabela Sobczak, Klaudia Ślusarek, Agata Maćkowiak, Agnieszka Wojtków. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły: Gimnazjum w Rymaniu, Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu i Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, dając się pokonać jedynie drużynie z Gimnazjum nr 1.
Opiekunem drużyny był
p. Dariusz Bajko.

Piłka ręczna dziewcząt

W czwartek dnia 02.02.2017. roku odbyły się mistrzostwa powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej dziewcząt w Dźwirzynie.  Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska, Justyna Szymborska, Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Wioleta Milas, Martyna Grzesiak, Oliwia Olszak, Wiktoria Olszak. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”, w którym Dryżyna miała do rozegrania cztery mecze. Naszymi przeciwniczkami były zespoły: Gimnazjum z Rymania, Gimnazjum z Dźwirzyna, Gimnazjum Nr 1 z Kołobrzegu i Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej. Do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego p. Dariusz Bajko i p. Agnieszka Kraśniewska, która była również opiekunem drużyny dziewcząt na zawodach.


Piłka ręczna chłopców

W czwartek 26.01.2017. zostały rozegrane mecze finałowe w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców, w których nasza drużyna w składzie: Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian, Lewandowski Jakub, Kunka Patryk, Trojanowski Patryk, Uławski Kacper, Nachyła Patryk, Koralewski Kacper, Loepp Kacper, Zaniewicz Adrian, Maciejczyk Krzysztof po awansie z fazy eliminacyjnej brała udział. Zawodnicy musieli rozegrać cztery mecze. Naszymi rywalami byli: Gimnazjum z Ustronia Morskiego   3:2 wygrana dla nas, drugi mecz z Gimnazjum z Siemyśla 10:7 również wygrana na naszą korzyść i ostatni mecz z Gimnazjum Nr 1 z Kołobrzegu 8:5 dla naszego zespołu. Czwarty mecz wygrany walkowerem  z Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu.  To nam dało 8 punktów i  I miejsce  w finale Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego. Uczniów przygotowywali do zawodów nauczyciele wychowania fizycznego: p. Dariusz Bajko i p. Agnieszka Kraśniewska, która była opiekunem drużyny na zawodach.


Sportowcy wyróżnieni

W piątek 20 stycznia 2017 roku odbyło się podsumowanie osiągnięć w rywalizacji sportowej szkół kołobrzeskich pod patronatem Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego w sali Urzędu Miasta Kołobrzeg. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych szkół z naszego powiatu wręczał Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pan Romuald Kociuba.  W klasyfikacji gimnazjów w powiecie kołobrzeskim nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie zajęło III miejsce. Pan Dyrektor Dariusz Bajko odebrał dyplom  za aktywność sportową w ramach Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego startowali w zawodach  sportowych objętych kalendarzem Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego w różnych dyscyplinach i konkurencjach, tym samym zdobywając punkty do  klasyfikacji generalnej. Sukces sportowy był efektem całorocznej pracy uczniów klas I-III pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. Dariusza Bajko i p. Agnieszki Kraśniewskiej. Gratulujemy!

Szkolny turniej szachowy

W poniedziałek 28 listopada odbył się szkolny turniej szachowy. Turniej odbył się dzięki wsparciu kołobrzeskiego Centrum Doskonalenia Szachowego - instruktor szachowy p. Leon Bręgoszewski dostarczył niezbędny sprze, zegary szachowe i służył pomocą przy organizowaniu i sędziowaniu turnieju. W rozgrywkach wzięło udział 10 zawodników walczących w 5 rozgrywkach. Ostatecznie zwycięzcami zostali:
Weronika Filipczak - I miejsce
Mateusz Adamczak  - II miejsce
Filip Nowak - III miejsce
Zwycięzcom gratulujemy.


Unihokej

W tym tygodniu przez dwa dni -  środa (16.11.2016) i czwartek (17.11.2016) - odbywały się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazjum oczywiście było reprezentowane przez drużynę dziewcząt i chłopców. W środę do rywalizacji dziewcząt przystąpiło  8 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy gdzie mecze odbywały się każdy z każdym i zwycięzca grupy przechodził do fazy finałowej, w której również mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.
Po rywalizacji grupowej dziewczęta naszej szkoły przeszły do fazy finałowej w której zajęły III miejsce.
Taki sam system rozgrywek obowiązywał chłopców i podobnie jak dziewczęta chłopcy wywalczyli I miejsce w grupie i tym samym walczyli w fazie finałowej gdzie również zajęli III miejsce.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację.


Piłka nożna dziewcząt i chłopców

Dnia 19.10.2016. (środa) odbyły się w Kołobrzegu  finały Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców.  Po udanym przebrnięciu przez eliminacje i zakwalifikowaniu się do gier finałowych nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców choć walczyły do samego końca dając z siebie 100% możliwości niestety nie zdołały zająć czołowych miejsc na podium. Mimo to dziękujemy wszystkim za sportową  rywalizację i zaangażowanie godne sportowców.

Biegi przełajowe

We wtorek 11.10.2016 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego  było reprezentowane  przez  drużynę dziewcząt  i chłopców.
Dziewczęta w składzie: Justyna Szymborska, Aniela Stawiarz, Wiktoria Milas, Maja Leśniewska, Izabela Lewandowska, Gabriela Waluszko, Tamara Grzelak, Aleksandra Rzewucka, Izabela Knieć, Ewa Kosińska wywalczyły III miejsce pokonując dystans 10x800 metrów.
Natomiast miejsce IV zajęła drużyna chłopców w składzie: Dominik Klepuszewski, Mikołaj Kopczyński, Patryk Gabrysiak, Krzysztof Maciejczyk, Kacper Loepp, Patryk Nachyła, Filip Kindermann, Kacper Koralewski, Karol Hennning oraz Marek Marecki pokonując dystans 10X1000 metrów.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w biegach przełajowych serdecznie dziękujemy za wysiłek i godną postawę sportową oraz gratulujemy osiągniętych wyników.
Opiekunem była  p. Agnieszka Kraśniewska nauczycielka wychowania fizycznego. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego