Osiągnięcia sportowe - Gimnazjum Gościno

Osiągnięcia sportowe

Piłka ręczna- mistrzostwa regionu B

W poniedziałek 13.03.2017 roku odbyły się w Nowogardzie mistrzostwa regionu B w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie po wygraniu i zdobyciu I miejsca w mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców  reprezentowali powiat kołobrzeski w składzie: Dominik Klepuszewski, Damian Wysocki, Jakub Lewandowski, Kacper Loepp, Patryk Kunka, Patryk Uławski, Patryk Trojanowski, Adrian Zaniewicz, Kacper Koralewski, Krzysztof Maciejczyk, Patryk Nachyła i Patryk Rakowski. Po ciężkich meczach z reprezentacjami gimnazjów z Wolina, Nowogardu, Szczecina i Gryfic zajęli ostatecznie V miejsce w całym turnieju. Wszystkim gratulujemy i życzymy następnych osiągnięć sportowych.

Piłka siatkowa chłopców

Po wcześniejszych eliminacjach przyszła kolej na finały mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców, które odbyły się 09.02.2017. (czwartek) w Kołobrzegu w hali OPP przy ulicy Mazowieckiej 1. Organizatorami finału było Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Dominik Klepuszewski, Damian Wysocki, Jakub Lewandowski, Kacper Uławski, Adrian Zaniewicz, Jakub Słodownik, Maciej Molenda-Tomaszewski. Turniej finałowy rozgrywał się w dwóch grupach. W naszej grupie były reprezentacje gimnazjum z Rymania i gimnazjum z Ustronia Morskiego. W grupie zajęliśmy II miejsce wygrywając z gimnazjum z Rymaniem 2:1 a niestety przegrywając z gimnazjum z Ustronia Morskiego 1:2 co pozwoliło nam grać w półfinałach. W półfinałach zagraliśmy z gimnazjum Nr 1 Kołobrzeg gdzie przegraliśmy 0:2 ale mieliśmy jeszcze szansę powalczyć o miejsce III w całym turnieju. Po zaciętym boju z gimnazjum Nr 3 Kołobrzeg wygraliśmy 2:1 i tym samym zdobyliśmy III miejsce w finałach mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów uczniowie byli przygotowywani przez p. D. Bajko i p. A. Kraśniewską, która była opiekunem drużyny na zawodach.

Piłka siatkowa dziewcząt

We wtorek 8.02.2017 w hali naszego gimnazjum odbył się finał mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Gościńskie gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Słoboda, Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska, Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Izabela Sobczak, Klaudia Ślusarek, Agata Maćkowiak, Agnieszka Wojtków. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły: Gimnazjum w Rymaniu, Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu i Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, dając się pokonać jedynie drużynie z Gimnazjum nr 1.
Opiekunem drużyny był
p. Dariusz Bajko.

Piłka ręczna dziewcząt

W czwartek dnia 02.02.2017. roku odbyły się mistrzostwa powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej dziewcząt w Dźwirzynie.  Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska, Justyna Szymborska, Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Wioleta Milas, Martyna Grzesiak, Oliwia Olszak, Wiktoria Olszak. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”, w którym Dryżyna miała do rozegrania cztery mecze. Naszymi przeciwniczkami były zespoły: Gimnazjum z Rymania, Gimnazjum z Dźwirzyna, Gimnazjum Nr 1 z Kołobrzegu i Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej. Do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego p. Dariusz Bajko i p. Agnieszka Kraśniewska, która była również opiekunem drużyny dziewcząt na zawodach.

Piłka ręczna chłopców

W czwartek 26.01.2017. zostały rozegrane mecze finałowe w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców, w których nasza drużyna w składzie: Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian, Lewandowski Jakub, Kunka Patryk, Trojanowski Patryk, Uławski Kacper, Nachyła Patryk, Koralewski Kacper, Loepp Kacper, Zaniewicz Adrian, Maciejczyk Krzysztof po awansie z fazy eliminacyjnej brała udział. Zawodnicy musieli rozegrać cztery mecze. Naszymi rywalami byli: Gimnazjum z Ustronia Morskiego   3:2 wygrana dla nas, drugi mecz z Gimnazjum z Siemyśla 10:7 również wygrana na naszą korzyść i ostatni mecz z Gimnazjum Nr 1 z Kołobrzegu 8:5 dla naszego zespołu. Czwarty mecz wygrany walkowerem  z Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu.  To nam dało 8 punktów i  I miejsce  w finale Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego. Uczniów przygotowywali do zawodów nauczyciele wychowania fizycznego: p. Dariusz Bajko i p. Agnieszka Kraśniewska, która była opiekunem drużyny na zawodach.

Sportowcy wyróżnieni

W piątek 20 stycznia 2017 roku odbyło się podsumowanie osiągnięć w rywalizacji sportowej szkół kołobrzeskich pod patronatem Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego w sali Urzędu Miasta Kołobrzeg. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych szkół z naszego powiatu wręczał Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pan Romuald Kociuba.  W klasyfikacji gimnazjów w powiecie kołobrzeskim nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie zajęło III miejsce. Pan Dyrektor Dariusz Bajko odebrał dyplom  za aktywność sportową w ramach Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego startowali w zawodach  sportowych objętych kalendarzem Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego w różnych dyscyplinach i konkurencjach, tym samym zdobywając punkty do  klasyfikacji generalnej. Sukces sportowy był efektem całorocznej pracy uczniów klas I-III pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. Dariusza Bajko i p. Agnieszki Kraśniewskiej. Gratulujemy!