Październik 2014 - Gimnazjum Gościno

Październik 2014

MISTRZOSTWA POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH KOŁOBRZEG 2014/2015.

Dnia 16.10.2014. (czwartek) w parku przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie reprezentowało 22 sportowców.
Drużyna dziewcząt w składzie: Adamska Paulina, Chmielewska Iga, Fecycz Agnieszka, Maciejczyk Weronika, Bednarczyk Kornelia, Lenczewska Klaudia, Iwanejko Martyna, Iwanejko Oliwia, Pyzak Eliza, Waluszko Gabriela i Sradomska Monika.

Końcowa klasyfikacja w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco:
Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu
Gimnazjum w Gościnie
III miejsce Gimnazjum Nr 3 w Kołobrzegu.

Drużyna chłopców w składzie: Kita Kacper, Klepuszewski Daniel, Zaniewicz Patryk, Klepuszewski Dominik, Czerniszewski Jakub, Trojanowski Patryk, Feliński Jakub, Thurow Andrzej, Ostropolski Sebastian, Obrębski Michał i Marecki Marek nie miała tyle szczęścia co dziewczęta i musi się zadowolić samym udziałem i dalszym miejscem w klasyfikacji końcowej chłopców.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Kwesta PCK
7 października uczniowie gimnazjum wzięli udział w kweście charytatywnej przeprowadzonej przez Zarząd PCK w Kołobrzegu.
Przez całe popołudnie gimnazjaliści zbierali do specjalnych puszek  pieniądze przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Filharmonia

8 października miał miejsce pierwszy z cyklu ośmiu koncertów, które są organizowane przez muzyków Filharmonii Koszalińskiej.
Prelegent
p. Bogusław Iskrzycki, który od lat jest organizatorem przedsięwzięcia, wprowadza młodzież w arkana muzyki, zapoznaje z historią i specyfiką gry na różnych instrumentach.

Podczas tego koncertu, gimnazjaliści mieli okazję posłuchać gry pięciorga akordeonistów, którzy zaprezentowali szeroką gamę utworów i aranżacji znanych melodii.

Pokaz iluzjonisty

14 października jest dniem szczególnym w każdej szkole. W naszym Gimnazjum również, lecz tym razem nie tylko ze względu na doroczne święto. W tym dniu gościliśmy bowiem niezwykłą postać: iluzjonistę, który wprowadził uczniów w świat niezwykłych zjawisk i złudzeń.
Pokaz niezwykłych sztuczek magicznych
ze sznurem i obręczami, kartami, lewitującym stolikiem, przepiłowaniem uczennicy (!), czy wychodzeniem z zamkniętej skrzyni zrobił na widzach niezwykłe wrażenie.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel z tej okazji uświetnili goście: gościńscy kombatanci, członkowie Rady Rodziców oraz p. Marian Sieradzki, burmistrz.

Zaproszeni goście wyrazili swoje uznanie dla pracy dydaktycznej i złożyli życzenia
zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Apel był również okazją do przyznania jubileuszowych i okolicznościowych nagród pracownikom gimnazjum.

Uroczystość prowadziła przewodząca SU
Weronika Maciejczyk. Szkolny zespół „Nuanda” uatrakcyjnił akademię śpiewając znane i bardzo lubiane przez pokolenia piosenki.

Zwieńczeniem uroczystości był występ muzyczno-aktorski, który w krzywym zwierciadle przedstawił szkolną rzeczywistość. Uczniowie (i nie tylko) zaśmiewali się przy nim do łez. Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role, wykazali niezwykłą ekspresję, a strój i aparycja niektórych postaci, zrobiły niezatarte wrażenie.

Nietypowa lekcja angielskiego

Dnia 23.10.2014r. klasa III a i III c, w ramach powtórzenia omawianego wcześniej materiału dotyczącego potraw, dostały do wykonania polecenie wydane przez nauczycielkę, p. Martę Seńko, aby stworzyć własne przepisy w j. angielskim na dowolną potrawę. Uczniowie zaprezentowali na lekcji m. in. takie pyszności, jak ciastka, czy sałatki owocowe. Pojawiła się również sałatka grecka, a także wafle ryżowe z owocami i rozpuszczoną czekoladą.
Trzecioklasiści poczęstowali swoimi pracami nauczycieli oraz kolegów i koleżanki uczestniczących w zajęciach.
Ten dzień był miłą odskocznią od codziennej nauki, które na pewno będzie wspominane z uśmiechem na twarzy.

Konkurs plastyczny

29 października rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt. „PCK jest wśród nas”. Uczestnicy zaprezentowali bardzo zróżnicowane podejście do tematu. Plakaty były duże, barwne, niekiedy wymagały dużego wkładu pracy.

Zwyciężczyniami konkursu zostały:
Wiktoria Makowiecka,