sleeveface w bibliotece - Gimnazjum Gościno

sleeveface w bibliotece

Biblioteka

Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, sylwetki. Efekt jest zaskakujący, zabawny, a wymyślanie kolejnych obrazów wymaga wyobraźni i kreatywności. Pierwsze tego typu fotografie pojawiły się w Internecie w 2006 r., a rok później wymyślono określenie sleeveface. Termin ten nie doczekał się jeszcze polskiego odpowiednika.

We wrześniu narodził się pomysł stworzenia nietypowej wystawy promującej czytelnictwo, książkę i bibliotekę. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszego gimnazjum. Pomysłowość i wyobraźnia uczniów biorących udział w projekcie zaskoczyła wszystkich.

Zobaczcie, jak wyglądają nasze prace.