Toksemia – kryzys toksemiczny

Kryzys toksemiczny, skąd on się bierze ?

W trakcie przemiany materii ( metabolizm), dochodzi do anabolizmu – wytwarzania nowych komórek oraz katabolizmu czyli rozkładu starych komórek.

Produkty po rozłożonej tkance są toksyczne i gdy mamy dużo energii jesteśmy w stanie je wydalić i oczyścić swój organizm. Spadek odporności i energii doprowadza do silnego zanieczyszczenia organizmu i toksemii.

Wszystkie tzw “choroby” są toksemicznymi chorobami. Choroba, ból, jakieś zmiany w organizmie są próbą wydalenia tych związków. Branie leków np. przeciw bólowych to tak jak zbicie czerwonej lampki w samochodzie w momencie awarii. W czasie kiedy tych toksyn jest nadmiar w organizmie mówimy o kryzysie toksemicznym.

Lekceważenie stanów zapalnych w organizmie
Wszystkie ciężkie choroby łącznie z rakiem są absolutnym końcem procesu zapalnego, którego początkiem może być każde podrażnienie. Końcem jest degeneracja komórek spowodowana brakiem tlenu i środków odżywczych oraz wywołana jest spadkiem energii. Związki toksyczne, które dostają się do krwioobiegu, doprowadzają do chronicznego zatrucia zwanego kacheksją nowotworową, przykładowe etapy:

  1. podrażnienie żołądka,
  2. stan zapalny żołądka,
  3. owrzodzenie ze zwiększoną płaszczyzną,
  4. utwardzenie zmian,
  5. nowotwory.

Leki pochodzenia chemicznego, dodatkowo zanieczyszczają organizm a jeszcze do tego działają wybiórczo na objawy choroby i tłumi symptomy. Zwiększając toksemie pogarszamy stan choroby a minimalnie na jakiś czas przynosimy sobie ulgę – myślę że nie warto łudzić się że nas to nie dotyczy!

TOKSEMIA = CHOROBA

O ZDROWIU MÓWIMY GDY:

PRĘDKOŚĆ WYDALANIA TOKSYN = PRĘDKOŚCI POWSTAWANIA TOKSYN

Wartość symptomatologii – sztuczny podział chorób!
Wszystkie choroby objawiają się nam małymi objawami czyli symptomami, w związku z tym głównym naszym problemem i najważniejszą sprawą jest nie lekceważenie tych objawów.

Obserwujmy się, bo nasz system immunologiczny jest najlepszym lekarzem, likwidowanie naszych złych nawyków jest wspaniałym lekarstwem i najtańszym dający 100 % działanie zdrowotne bez działań ubocznych. W medycynie człowiek został podzielony na malutkie kawałeczki a natura mówi o podejściu do ciała i ducha holistycznie. Dr Oliver W. Holmes powiedział “Jestem świecie przekonany, że gdyby całą medycynę pogrążyć na dnie oceanu, ludzkość tylko by na tym zyskała. Natomiast byłoby to bardzo źle dla ryb”.

Przyspieszenie wydalania toksyn i składników ubocznych z organizmu to produkt Polinesian noni.

Kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu i kupić ten produkt:

Write a Comment