Wrzesień 2013 - Gimnazjum Gościno

Wrzesień 2013

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone z pasowaniem nowych uczniów.

Dnia 13 września 2013 roku po lekcjach odbyła się wycieczka do Ogrodów Tematycznych HORTULUS w Dobrzycy k. Koszalina zorganizowana przez p. Małgorzatę Kordę. Na miejscu z zaciekawieniem wysłuchaliśmy prelekcji na temat występujących w Polsce ptaków i krzewów, których owocami żywią się te zwierzęta. Następnie z mapami w ręku weszliśmy na teren ogrodów. Na zwiedzanie mieliśmy godzinę. Szukaliśmy roślin o których opowiadano nam na prelekcji, fotografowaliśmy najładniejsze okazy i dobrze się bawiliśmy. O ustalonej godzinie spotkaliśmy się w jednym miejscu i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Zachwyceni pięknem tego miejsca i zadowoleni z miło spędzonego popołudnia wróciliśmy do domów. Wycieczka bardzo nam się podobała i już nie możemy doczekać się następnej.

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014:

Piłka nożna:

Dziewczęta zdobyły mistrzostwo powiatu w piłce nożnej. Mistrzostwa odbyły się dnia 19 września.

Skład drużyny:
Iga Chmielewska, Paulina Adamska, Agata Chrzęst, Martyna Przytocka, Maja Graczyk, Martyna Iwanejko, Oliwia Iwanejko, Magdalena Bąk, Agnieszka Fecycz, Dorota Harasimowicz, Patrycja Zaniewicz, Izabela Pyzak.

Lekka atletyka:

Uczestnicy zawodów powiatowych Szkolnej Ligi LA:

Konkurencje dziewcząt:

Biegi: 600m: Iga Chmielewska - III miejsce
Skok w dal: Agnieszka Fecycz - II miejsce
Pchnięcie Kulą: Martyna Przytocka - I miejsce, Patrycja Fedrau – II miejsce

Konkurencje chłopców:

Biegi: 100m: Kacper Bielicki – II miejsce, 100m: Michał Molenda – III miejsce;
Skok w dal: Kacper Kita – II miejsce

Sztafetowe biegi przełajowe:

Eliminacje powiatowe w Kołobrzegu – 02.10.2013

Drużyna dziewcząt – skład:

Klaudia Koralewska, Weronika Maciejczyk, Weronika Wilchowska, Agnieszka Fecycz, Katarzyna Wójcik, Natalia Dominiak, Dorota Harasimowicz, Wiktoria Makowiecka, Oliwia Iwanejko, Martyna Iwanejko, Eliza Pyzak.

Drużyna ta zajęła I miejsce i awansowała do finałów wojewódzkich.

Drużyna chłopców – skład:

Michał Prześluga, Kacper Bielicki, Jan Pietrasik, Kacper Kita, Daniel Klepuszewski, Jakub Grajek, Michał Molenda, Brajan Pendowski, Michał Dziubak, Patryk Zaniewicz, Jarosław Chojnacki.

Drużyna ta zajęła II miejsce w powiecie.

W eliminacjach wojewódzkich w Koszalinie – 17.10.2013 – uczestniczyła drużyna dziewcząt w nieco zmienionym składzie, miejsce Elizy Pyzak zajęła Maja Graczyk. Do wymienionych zawodów uczniowie Gimnazjum trenowali pod opieką nauczycieli wych. Fizycznego: Agnieszki Kraśniewskiej i Dariusza Bajko.