Wydarzenia - Gimnazjum Gościno

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wydarzenia

Sprzątanie świata

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Przy tej okazji co roku gimnazjum bierze udział w akcji sprzątania świata. I tym razem - mimo zmiennej pogody - uczniowie naszej szkoły wyruszyli z workami, aby zebrać śmieci z okolic Parsęty. W sprzątaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Po zakończonej akcji uczestnicy mieli okazję spędzić czas przy ognisku piekąc kiełbaski.

Biegi przełajowe

W poniedziałek 10 kwietnia  w Ustroniu Morskim odbyły się drużynowe biegi przełajowe w kategorii dziewcząt i chłopców. W obu tych kategoriach nasze reprezentacje zajęły III miejsce. Nasze gimnazjum w kategorii dziewcząt reprezentowała drużyna w składzie: Izabela Knieć, Aleksandra Słoboda, Wiktoria Milas, Gabriela Waluszko. W kategorii chłopców reprezentantami byli: Loepp Kacper, Maciejczyk Krzysztof, Klepuszewski Dominik, Nachyła Patryk. Ponadto w drużynowych biegach przełajowych  uczestniczyli: Aniela Stawiarz, Izabela Lewandowska, Aleksandra Rzewucka, Martyna Garbarska, Mikołaj Kopczyński, Marek Marecki, Mateusz Adamczuk, Karol Henning. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy zdobycia III miejsc zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Liga Piłki Siatkowej

W minionym tygodniu zakończyła się XI edycja rozgrywek w ramach Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej dziewcząt  gimnazjalnych. Reprezentantki naszego gimnazjum zajęły w gronie prestiżowych uczestników trzecie miejsce, ustępując jedynie Szkolnemu Ośrodkowi Siatkarskiemu z Kołobrzegu i klubowi „PLAS” z Gryfic. Dalsze miejsca zajęły drużyny Gimnazjum z Biesiekierza, Gimnazjum z Rymania oraz drużyna OPP Gimnazjum nr 3 z Kołobrzegu. Zwieńczeniem tych rozgrywek był turniej rozgrywany po raz pierwszy na hali OPP w Kołobrzegu, do tej pory turnieje kończące ligę odbywały się na hali naszego gimnazjum. W tym turnieju, mającym tylko towarzyski charakter, dziewczęta stanęły na trzecim stopniu podium ustępując tak jak w lidze SOS Kołobrzeg i Plasowi Gryfice. Puchary i nagrody za ligę wręczył Prezydent Kołobrzegu Pan Janusz Gromek oraz Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Pan Mieczysław Szpak. Organizator zadbał również o nagrody indywidualne. Kapituła składająca się z trenerów wszystkich drużyn zadecydowała, że najlepszą zawodniczką naszej reprezentacji została Weronika Madejska. Biorąc pod uwagę skład osobowy drużyny dziewcząt naszego gimnazjum  możemy patrzeć z optymizmem na XII edycję rozgrywek ligi ponieważ grupę opuszczają tylko cztery dziewczęta klas trzecich a pozostaje liczebna grupa młodszych roczników.
Nasze Gimnazjum reprezentowały: Weronika Madejska, Katarzyna Słoboda, Agata Maćkowiak, Agnieszka Wojtków, Martyna Jabłońska, Wiktoria Milas, Jullia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Izabela Sobczak, Klaudia Ślusarek, Aleksandra Słoboda, Martyna Adamczyk, Aleksandra Piasecka, Natalia Ślusarek.


Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się eliminacje do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 20 uczniów. W wyniku eliminacji i późniejszej dogrywki wyłoniono reprezentację szkoły w składzie: Justyna Szymborska kl. III c, Klaudia Więcławska i Szymon Bober oboje z klasy III b. Uczniowie zaprezentują swoje umiejętności w eliminacjach powiatowych w Kołobrzegu w dniu 25.04.2017. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom życzymy powodzenia na dalszym etapie turnieju.

Mistrzostwa pierwszej pomocy PCK

W sobotę 8 kwietnia w Kołobrzegu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Drużyn Ratowniczych PCK. W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 7 drużyn w 2 kategorach: gimnazjów i szkół średnich.  Nasze gimnazjum reprezentowała 5 osobowa drużyna w składzie: Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Sebastian Nakonieczny, Martyna Grzesiak i Izabela Sobczak. Drużyny miały do przejścia 4 stacje pozorowane, na których musiały wykazać się wiedzą praktyczną, m. in. udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku czy wykonać resuscytację. Każda drużyna miała również do rozwiązania test składający się z 10 pytań. Nasz zespół zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs ekologiczny

W dniu 07.04.2017 r. w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny pod hasłem: „Nie rób na Ziemi afery, nie podgrzewaj atmosfery" . Konkurs zorganizowany został we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct - Kołobrzeg oraz Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie. Konkurs jest bezpośrednio związany z jednym z priorytetów Unii Europejskiej na 2017 r.: „Unia energetyczna i działania w dziedzinie klimatu”.
Celem konkursu było min.: pogłębianie wiedzy młodzieży na temat Unii Europejskiej, szczególnie w zakresie zróżnicowania europejskich źródeł energii i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, dzięki solidarności i współpracy między państwami członkowskimi, podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności wśród młodzieży za stan środowiska przyrodniczego, propagowanie idei recyklingu, ujawnienie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów poprzez tworzenie własnych opracowań zadanych zagadnień. Konkurs złożony był z dwóch części: prezentacji multimedialnych obrazujących przyczyny, skutki i sposoby zapobiegania globalnemu ociepleniu oraz rzeźby recyklingowej.
Z gimnazjum wzięli udział:

W kategorii prezentacja multimedialna Otocka D., Dyguda K., Szymborska J., Słoboda K., Zaborowska Z., Bachorska J., Gajo O.
W kategorii rzeźba recyklingowa
Knieć I.
Uczennice klasy IIIc - Szymborska Justyna i Słoboda Katarzyna zajęły II miejsce w  kategorii prezentacja.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięstwa.

Organizatorami konkursu z ramienia Gimnazjum im. K. Górskiego w Gościnie byli p. D. Bajko i p. A. Słoboda.

Noc w bibliotece

W nocy z 7 na 8 kwietnia w szkolnej bibliotece pod opieką p. M. Kordy i p. A. Kraśniewskiej odbyła się impreza czytelnicza - "noc w bibliotece". Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, które mieli okazję zaprezentować i zachęcić linnych moli książkowych do ich przeczytania. Były zabawy i gry planszowe, podchody z zagadkami ukrytymi w całej szkole, zabawa w chowanego w ciemnym budynku. Dla pokrzepienia sił uczestnicy posilili się zamówiona pizzą. Zwieńczeniem atrakcji było nocne oglądanie filmów, które... nie wszystkich jeszcze zdołało zmorzyć. Rano było wspólne robienie wielkiej michy sałatki owocowej. Uczestnicy wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Minimaraton fitness

W środę 5 kwietnia na hali sportowej odbyły się zajęcia sportowe - minimaraton fitness. W zajęciach mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele. Do udziału zaproszono również rodziców. Maraton poprowadziły nasze absolwentki - Ewa i Ola Sichau, aktualnie studentki AWF w Gdańsku.  W programie znalazły się ogólnorozwojowe ćwiczenia aerobowe, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Osoby uczestniczące w zajęciach były bardzo zadowolone (i bardzo zmęczone:)). Zajęcia rozbudziły apetyty uczestników na dalszy ciąg tej formy aktywności. Minimaraton został zorganizowany przez p. Agnieszkę Kraśniewską.

Turniej pożarniczy

23 marca odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W szranki stanęło 9 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjum. Nasze gimnazjum reprezentowali: Wiktoria Brzezowska kl. II a, Izabela Lewandowska kl. III b oraz Marcin Knieć kl. II b.
25 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyły się eliminacje powiatowe do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gminę Gościno w kategorii gimnazjum reprezentował uczeń naszej szkoły Marcin Knieć, który zajął IV miejsce w powiecie.
W przerwie na sprawdzanie testów strażacy z JRG Kołobrzeg pokazali uczestnikom i ich opiekunom salę szkoleniową Ognik i dostępny sprzęt w garażu. W pokazie można było obejrzeć wyposażenie samochodów, oświetlenie i sygnał dźwiękowy samochodu marki SCANIA oraz wsiąść do najnowszych samochodów jednostki. Każdy z uczestników z rąk Starosty Pana Tomasza Tamborskiego otrzymał pamiątkowy kubek i dyplom, najlepsi nagrody rzeczowe a pozostali małe gaśnice.


Pierwsza pomoc - konkurs

W czwartek 23 marca przeprowadzony został konkurs dla uczniów klas I-III z edukacji dla bezpieczeństwa: PIERWSZA POMOC. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów z problematyką związaną z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Konkurs sprzyja także rozwojowi zainteresowania prawidłowym funkcjonowaniem organizmu człowieka i przebiegiem jego funkcji życiowych. Rozbudza poczucie odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo drugiego człowieka funkcjonującego w życiu społecznym.
   Konkurs obejmował dwa etapy:  I etap część teoretyczna test składający się z ok. 80 pytań,  II etap część praktyczna sytuacje do samodzielnego wykonania.  Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z czego 14 uczniów: Justyna Szymborska, Zuzanna Pasińska, Martyna Grzesiak, Katarzyna Rakowska, Sebastian Nakonieczny, Karolina Nogalska, Gabriela Grzeszczuk, Oliwia Gajo, Izabela Sobczak, Katarzyna Słoboda, Weronika Filipczak, Julia Stefaniak, Paulina Kotynia, Weronika Madejska zakwalifikowało się do  II etapu, który wymagał od uczestników praktycznego wykorzystania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. W tym celu przygotowane zostały zestawy z zadaniami praktycznymi, z którymi uczniowie mogą spotkać się w życiu codziennym.
W konkursie zwyciężyły:
I miejsce
Zuzanna Pasińska
II miejsce
Julia Stefaniak
III miejsce
Izabela Sobczak
Wszystkim serdecznie gratulujemy.żywa lekcja historii

W poniedziałek 27 marca gosciliśmy w murach gimnazjum rycerzy z bractwa rycerskiego "Kerim". Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii - zapoznali sie z rynsztunkiem sredniowiecznego rycerza, dowiedzieli się, jaka rolę pełnił giermek i jak właściwie można był zostać pasowanym na rycerza. Uczniowie mieli okazję przywdziać zbroję rycerską i własnoręcznie sprawdzić, jak to jest walczyć z mieczem w dłoni.

Pierwszy dzień wiosny

We wtorek 21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. W tym dniu uczniowie mieli okazję popisac się swoja fantazją i pomysłowością przebierając się w przygotowane wcześniej stroje. W południe wszyscy uczniowie przeszli w barwnym korowaodzie przez Gościno niosąc wykonane przez każdą klasę transparenty z hasłami przeciwko przemocy.
Po powrocie do budynku szkoły, został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie. Zwycięzcami byli:
I miejsce - Ola Thurow, kl. I b
II miejsce - Kalina Siuciak, kl. III b
III miejsce - Damian Binkowski, kl. I a

Rozstrzygnięty został również międzyklasowy konkurs na najciekawszy transparent. W tym konkursie zwyciężyły klasy:
I miejsce - kl. I a
II miejsce - kl. I b
III miejsce - kl. III c

Piłka ręczna- mistrzostwa regionu B

W poniedziałek 13.03.2017 roku odbyły się w Nowogardzie mistrzostwa regionu B w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie po wygraniu i zdobyciu I miejsca w mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców  reprezentowali powiat kołobrzeski w składzie: Dominik Klepuszewski, Damian Wysocki, Jakub Lewandowski, Kacper Loepp, Patryk Kunka, Patryk Uławski, Patryk Trojanowski, Adrian Zaniewicz, Kacper Koralewski, Krzysztof Maciejczyk, Patryk Nachyła i Patryk Rakowski. Po ciężkich meczach z reprezentacjami gimnazjów z Wolina, Nowogardu, Szczecina i Gryfic zajęli ostatecznie V miejsce w całym turnieju. Wszystkim gratulujemy i życzymy następnych osiągnięć sportowych.

Konkurs chemiczny

W piątek 10 marca odbył się szkolny konkurs chemiczny. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach (klasa I, klasa II, klasa III). Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce - Izabela Knieć (I B)

II miejsce - Natalia Ślusarek (I B)
III miejsce - Aleksandra Rzewucka (I B)


W kategorii klas drugich:
I miejsce - Wiktoria Olszak (II B)
II miejsce  - Wiktoria Milas (II B)

W kategorii klas trzecich:
I miejsce - Klaudia Więcławska (III B)
II miejsce - Szymon Bober (III B)
III miejsce - Marek Marecki (III A)

Serdecznie gratulujemy!

Turniej pożarniczy

W dniu 09 marca 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Udział wzięło 19 uczniów. Na szczeblu gminnym reprezentować nas będą zwycięzcy etapu szkolnego:

Izabela Lewandowska kl. III b,
Wiktoria Brzezowska kl. II a,
Marcin Knieć kl. II b.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach turnieju.

Puzzle

W czwartek 9 marca w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne mistrzostwa w układaniu puzzli. W szranki stanęło 8 zespołów 2- i 3-osobowych. Ich zadaniem było ułożenie 300-elementowych puzzli w ciągu 135 minut. Zadanie było trudne a rywalizacja zacięta. Mimo że to tylko zabawa, uczniowie stwierdzili, że presja czasu stanowiła dodatkowy stres.
Zwycięskie drużyny to:
I miejsce: Dominika Otocka, Paulina Kotynia

II miejsce: Ola Thurow, Ola Piasecka, Ola Rzewucka
III miejsce: Zuzanna Pasińska, Julia Stefaniak, Izabela Sobczak
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim zawodnikom - samozaparcia i wytrwałości.


Spektakl profilaktyczny

W czwartek 9 marca gościliśmy w gimnazjum Teatr Kurtyna z Krakowa. Aktorzy przyjechali ze spektaklem profilaktycznym pt. "Spacer po linie". Spektakl to przejmująca analiza czasu dojrzewania, kiedy młodzi ludzie stają wobec konieczności dokonywania wyborów, których głównymi determinantami są rozbudzone emocje. Nieumiejętność ich zrozumienia i zarządzania, potęgowana gniewem, frustracją i rozczarowaniem z racji niespełnionych potrzeb prowadzi wprost do inicjacji zachowań ryzykownych i dysfunkcyjnych. Bezprzedmiotowa agresja, używki, powielanie wzorców łamiących tradycyjne normy etyczne, moralne i społeczne, poczucie braku odpowiedzialności i brak samoakceptacji – to czynniki, które deregulują i niszczą cała strukturę emocjonalno- psychiczną człowieka. Aby temu zapobiec, konieczna jest prezentacja tego modelu zachowań i ukazanie alternatywnej, właściwej drogi rozwoju. Te właśnie zagadnienia opisuje i nim jest dedykowany scenariusz „Spaceru po linie”.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl. Po przedstawieniu odbyła się dyskusja na temat treści spektaklu i problemów w nim poruszonych.

Dzień Kobiet

8 marca to od wielu lat radośnie obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Atmosfera wśród uczniów tego dnia jest wyjątkowa. Uśmiechy, życzenia, miłe słowa, żarty obecne sa na przerwach i na lekcjach. Uczniowie pod opieką p. Marty Seńko przygotowali w tym dniu program artystyczny.Uczniowski apel z tej okazji nastrajał zarówno do śmiechu jak i do refleksji. Były piosenki, kwiaty, wiersze. Młodzi aktorzy przedstawili dowcipny skecz pełen przysłów i ludowych mądrości. Chłopcy z kl. II a rzucili widownię na kolana prezentując układ taneczny przygotowany specjalnie na tę okazję. W uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział również zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele z byłym p. Dyrektorem Stanisławem Jacynowskim, p. Grażyna Madejska, p. Wanda Milas oraz p. Stanisław Puchalski. Pod koniec apelu były p. Dyrektor Jacynowski wspomniał uroczystą okazję 5 marca oraz złożył paniom życzenia i wręczył kwiaty. Apel zakończył p. Dyrektor Dariusz Bajko.

Rocznica walk o Gościno

8 marca świętujemy 72 rocznicę walk o Gościno. Z tej okazji uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Marii Tuszyńskiej przygotowali uroczysty apel. W programie znalazły się wiersze rodzimych poetów oraz piosenki związane z okresem II wojny światowej. W uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział również zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele z byłym p. Dyrektorem Stanisławem Jacynowskim, p. Grażyna Madejska, p. Wanda Milas oraz p. Stanisław Puchalski.


Koncert

We wtorek 7 marca uczniowie gimnazjum mieli okazję wysłuchać kolejnego występu z cyklu koncertów umuzykalniających. Tym razem muzycy przypomnieli młodzieży znane szlagiery ze starszych i nowszych seriali filmowych, np. "Czterej pancerni i pies", "Na dobre i na złe". Repertuar przypadł bardzo gimnazjalistom do gustu.

Zimowisko

W pierwszym tygodniu ferii odbyło się szkolne zimowisko dla uczniów gimnazjum. Na samym początku odbył się apel, na którym uczniowie zostali zapoznani z regulaminem Zimowiska oraz z ofertą  wypoczynku feryjnego. Pogadanka „Niezdrowy styl życia”, problemy narkotykowe i alkoholowe, przemoc w codziennych kontaktach społecznych i  zachowania antyspołeczne. Odbył się wyjazd do kina w Koszalinie. W następnych dniach zaplanowano prelekcję  połączoną z warsztatami „Siła czynników ryzyka, presji społecznej i wewnętrznych impulsów” skłaniająca do zachowań antyzdrowotnych  i antyspołecznych. Wyjazd na wrotkowisko do Kołobrzegu,  wyjście na kręgle i lodowisko, zajęcia sportowe oraz  wyjazd do Fly Parku w Koszalinie w ramach realizacji głównego celu  programu „Trzymaj formę”, którym jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Udział w wyżej wymienionych zajęciach miało na celu uświadomienie młodzieży, jak ważny jest codzienny ruch oraz ile istnieje różnych form aktywnego wypoczynku. Uczniowie  zapoznali się z nowymi sposobami aktywnego wypoczynku co miało dużą wartość edukacyjną.  Pogadanka „Powiązanie systemu wartości i norm z dbaniem o siebie i swoje zdrowie oraz o szacunek wobec innych ludzi dzięki czemu stają się bardziej odporni na załamanie w wyniku zewnętrznych nacisków i pokus”. Wykonanie plakatów profilaktycznych rozwijanie kreatywności uczniów, gdzie musieli samodzielnie zaprojektować i przygotować potrzebne przybory do wykonania pracy. Zachęcić pozostałych uczniów do udziału w danym przedsięwzięciu, poprzez rozwijanie umiejętności społecznych przez angażowanie innych w swoje działania, pracę w grupie, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych wykorzystanie Internetu do poszukiwania informacji  potrzebnych do realizacji zadania. Prelekcja „Jak ograniczyć u młodzieży rozwój patologicznych postaw i zachowań aspołecznych ze szczególnym uwzględnieniem używania środków psychoaktywnych. Wizyta p. Wioletty Milas z prezentacją na temat „Kraina banków”  podstawowa wiedza w pigułce o bankowości dla zwykłego obywatela. Wyjazd do Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie, podczas którego zapoznali się z różnymi teleskopami.  Dzięki środkom przekazanym przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na realizację tego programu dzieci i młodzież naszego Gimnazjum bez zagrożeń i w poczuciu pełnej świadomości o bezpieczeństwie swoim i innych spędzili  pierwszy tydzień ferii. Dowiedzieli się również o sposobach spędzenia, w duchu przyjaźni koleżeńskiej, czasu wolnego. Uczniowie żegnali się z uśmiechem, pełni zadowolenia z tej formy spędzenia ferii zimowych, a  opiekunowie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.


Program profilaktyczny

Od września  we współpracy z  Sanepidem, zrealizowaliśmy  Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków, dla uczniów gimnazjalnych (nie tylko do zagrożonych uzależnieniem, ale do wszystkich uczniów), pt. "Prozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Wychowawcy klas pierwszych na godzinach wychowawczych i pedagog  na lekcjach zastępczych realizowali zajęcia wg podanych scenariuszy zajęć.
Ponadto
pracownice Sanepidu przeprowadziły cykl  zajęć edukacyjnych  dla młodzieży  gimnazjalnej w zakresie profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom od środków psychoaktywnych.
Spotkania odbyły się 30 stycznia i 6 lutego 2017
r. Trwały  po 60 minut w każdej klasie (7 klas). Cieszyły się powodzeniem  i uznaniem młodzieży. Łącznie uczestniczyło w nich 149 uczniów.
Uczniowie pogłębili wiedzę dot
yczącą środków psychoaktywnych i alkoholu,  dowiedzieli się praktycznie, jak alkohol i inne środki psychoaktywne działają na funkcjonowanie człowieka. Doskonałym narzędziem okazały się  alkogogle i narkogogle, które urozmaiciły zajęcia i praktycznie uczniowie mogli przekonać się, jak działa alkohol czy narkotyk na organizm.
W dniu 26 stycznia 2017r.  zorganizowaliśmy spotkanie rodziców z Policją i Strażą Miejską dotyczące  prowadzenia działań profilaktycznych zapobiegających narkomanii.  Rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają narkotyki, dowiedzieli się jak rozpoznać dziecko pod wpływem, jak pomóc dziecku i gdzie szukać pomocy.

Piłka siatkowa chłopców

Po wcześniejszych eliminacjach przyszła kolej na finały mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców, które odbyły się 09.02.2017. (czwartek) w Kołobrzegu w hali OPP przy ulicy Mazowieckiej 1. Organizatorami finału było Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Dominik Klepuszewski, Damian Wysocki, Jakub Lewandowski, Kacper Uławski, Adrian Zaniewicz, Jakub Słodownik, Maciej Molenda-Tomaszewski. Turniej finałowy rozgrywał się w dwóch grupach. W naszej grupie były reprezentacje gimnazjum z Rymania i gimnazjum z Ustronia Morskiego. W grupie zajęliśmy II miejsce wygrywając z gimnazjum z Rymaniem 2:1 a niestety przegrywając z gimnazjum z Ustronia Morskiego 1:2 co pozwoliło nam grać w półfinałach. W półfinałach zagraliśmy z gimnazjum Nr 1 Kołobrzeg gdzie przegraliśmy 0:2 ale mieliśmy jeszcze szansę powalczyć o miejsce III w całym turnieju. Po zaciętym boju z gimnazjum Nr 3 Kołobrzeg wygraliśmy 2:1 i tym samym zdobyliśmy III miejsce w finałach mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów uczniowie byli przygotowywani przez p. D. Bajko i p. A. Kraśniewską, która była opiekunem drużyny na zawodach.

Piłka siatkowa dziewcząt

We wtorek 8.02.2017 w hali naszego gimnazjum odbył się finał mistrzostw powiatu kołobrzeskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Gościńskie gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Słoboda, Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska, Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Izabela Sobczak, Klaudia Ślusarek, Agata Maćkowiak, Agnieszka Wojtków. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły: Gimnazjum w Rymaniu, Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu i Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, ulegając jedynie drużynie z Gimnazjum nr 1.
Opiekunem drużyny był
p. Dariusz Bajko.

Piłka ręczna dziewcząt

W czwartek dnia 02.02.2017. roku odbyły się mistrzostwa powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej dziewcząt w Dźwirzynie.  Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska, Justyna Szymborska, Julia Stefaniak, Zuzanna Pasińska, Wioleta Milas, Martyna Grzesiak, Oliwia Olszak, Wiktoria Olszak. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”, w którym Dryżyna miała do rozegrania cztery mecze. Naszymi przeciwniczkami były zespoły: Gimnazjum z Rymania, Gimnazjum z Dźwirzyna, Gimnazjum Nr 1 z Kołobrzegu i Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w mistrzostwach powiatu kołobrzeskiego w piłce ręcznej. Do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego p. Dariusz Bajko i p. Agnieszka Kraśniewska, która była również opiekunem drużyny dziewcząt na zawodach.


Inscenizacja "Dziadów"

30 stycznia nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć inscenizację II części Mickiewiczowskich „Dziadów” przygotowaną przez artystów teatru z Wrocławia. Do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu pojechali trzecioklasiści, aby przed egzaminem gimnazjalnym „odświeżyć” sobie tę lekturę.
Przedstawienie
do którego wpleciono też fragmenty IV części „Dziadów” podobało się młodzieży. Największe wrażenie zrobiło połączenia XIX-wiecznego tekstu romantycznego ze współczesną muzyka. Pojawiły się też elementy filmu oraz gra świateł i cieni. Ta forma inscenizacji była klasyczna i zrozumiała dla młodego widza.

Szkolna Liga Matematyczna

Od października 2016 roku chętni uczniowie brali udział w Matematycznej Lidze Zadaniowej. Celem Ligi było wyłonienie najlepszych matematyków w klasach pierwszych, drugich oraz trzecich. Uczniowie co dwa tygodnie rozwiązywali zestawy zadań, za które otrzymywali punkty.
Po 10 tygodniach pierwsza edycja zakończyła się testem podsumowujący działania uczestników. Po zsumowaniu zdobytych punktów za zestawy oraz za test wyłoniono najlepszych matematyków:
- z klas pierwszych: Izabela Knieć kl. I b
- z klas drugich: Oliwia Gajo kl. II a
- z klas trzecich: Maciej Daśko kl. III a
Gratulujemy i zapraszamy do drugiej edycji!

Opiekunami Ligi Matematycznej są p.
Grażyna Paulińska, p. Marta Seńko i p. Kamila Adamek.

Piłka ręczna

W czwartek 26.01.2017. zostały rozegrane mecze finałowe w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców, w których nasza drużyna w składzie: Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian, Lewandowski Jakub, Kunka Patryk, Trojanowski Patryk, Uławski Kacper, Nachyła Patryk, Koralewski Kacper, Loepp Kacper, Zaniewicz Adrian, Maciejczyk Krzysztof po awansie z fazy eliminacyjnej brała udział. Zawodnicy musieli rozegrać cztery mecze. Naszymi rywalami byli: Gimnazjum z Ustronia Morskiego   3:2 wygrana dla nas, drugi mecz z Gimnazjum z Siemyśla 10:7 również wygrana na naszą korzyść i ostatni mecz z Gimnazjum Nr 1 z Kołobrzegu 8:5 dla naszego zespołu. Czwarty mecz wygrany walkowerem  z Gimnazjum Nr 3 z Kołobrzegu.  To nam dało 8 punktów i  I miejsce  w finale Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego. Opiekun Agnieszka Kraśniewska.Piłka siatkowa dziewcząt

W poniedziałek 23.01.2017.  zaczęliśmy od eliminacji  do Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców. Zajęliśmy drugie miejsce co dało nam awans do finału Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce siatkowej chłopców.  Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie reprezentowała  drużyna w składzie:  Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian, Lewandowski Jakub, Kunka Patryk, Zaniewicz Adrian , Słodownik Jakub, Molenda-Tomaszewski Maciej, Uławski Kacper. Uczniów przygotowywali do zawodów nauczyciele wychowania fizycznego: p. Dariusz Bajko i p. Agnieszka Kraśniewska, która była opiekunem uczniów na zawodach.
Po poniedziałku, wtorek i tu reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej w składzie: Zuzanna Pasińska, Julia Stefaniak, Klaudia Ślusarek, Wiktoria Milas, Weronika Madejska, Agata Maćkowiak, Katarzyna Słoboda, Agnieszka Wojtków, Natalia Ślusarek, Aleksandra Piasecka, Izabela Knieć, Martyna Adamczyk, Aleksandra Słoboda wywalczyła pierwsze miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w swojej grupie awansując  tym samym do finału Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Opiekun Dariusz Bajko.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i oczywiście życzymy powodzenia na finałach. Trzymamy kciuki.Piłka ręczna

We wtorek 17.01.2017. odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców. Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie reprezentowała  drużyna w składzie:  Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian, Lewandowski Jakub, Kunka Patryk, Tojanowski Patryk, Rakowski Patryk, Zaniewicz Adrian , Uławski Kacper, Maciejczyk Krzysztof, Loepp Kacper, Koralewski Kacper, Nachyła Patryk. W eliminacjach zajęliśmy drugie miejsce co dało nam awans do finału Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej chłopców, które odbędą się w czwartek dnia 26.01.2017. Opiekun Agnieszka Kraśniewska.

Dwa dni później w czwartek 19.01.2017 reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej w składzie: Słoboda Katarzyna, Madejska Weronika, Jabłońska Martyna, Szymborska Justyna, Gajo Oliwia, Kłosowska Wiktoria, Grzesiak Martyna, Pasińska Zuzanna, Stefaniak Julia zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w swojej grupie awansując  tym samym do finału Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej dziewcząt, który rozegrany zostanie w czwartek dnia 02.02.2017. Opiekun Agnieszka Kraśniewska.
Uczniów przygotowywali do zawodów nauczyciele wychowania fizycznego: p. Agnieszka Kraśniewska i p. Dariusz Bajko.


25 finał WOŚP

W sobotę 15 stycznia w hali sportowej przy gimnazjum odbył sie 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W organizację finału w Gościnie zaangażowały się szkoły z naszej gminy, w tym równiez nasze gimnazjum. Podczas uroczystości można było zobaczyć występy wokalne, uczestniczyć w licytacjach, skorzystać z bufetu i kawiarenki, wziąć udział w koterii fantowej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację finału oraz wsparli te szlachetną ideę.

W parku trampolin

W sobotę 21 stycznia uczniowie klasy I b pod opieką rodziców p. Anny Słobody i p. Iwony Adamczyk oraz wychowawcy p. Marty Seńko spędzali swój sobotni czas wolny w parku trampolin "Fly Park" w Koszalinie. Wprawdzie aura na zewnątrz niezbyt przyjemna, ale w środku atmosfera fantastyczna! Uczniom dopisywały świetne humory i oczywiście wspaniale się bawili.

Świąteczna szkoła

Świątecznie udekorowana klasa to nie tylko choinka. W grudniu uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych z zapałem przystąpili do strojenia swoich sal wkładając w to całą swoją pomysłowość i zaangażowanie. Zdobili okna, ściany, tablice ścienne, drzwi i sufity. Poświęcali na to czas w trakcie lekcji, przerw i po zakończeniu zajęć. Efekty ich pracy można było oglądąć jeszcze po świętach.
Już po powrocie z ferii świątecznych, w czwartek 5 stycznia rozstrzygnięty został konkurs na najładniej przystrojoną klasę.
Zwycięzcami zostali:

I miejsce:    klasa I b - sala 24
II miejsce:   klasa II b - sala 20
III miejsce:  klasa III b - sala 39

Podczas specjalnie z tej okazji zorganizowanego apelu uczniowie - nie tylko zwycięzkich klas -  otrzymali w nagrodę słodkie upominki.

Klasowe wigilie

W środę, ostati dzień przed przerwą świąteczną, uczniowie gimnazjum mieli okazję spędzić czas w wyjątkowy sposób. Wspólnie z wychowawcami przygotowali w swoich salach klasowe spotkania wigilijne. Pięknie zastawione stoły, tradycyjne potrawy przygotowane z pomocą mam i babć, kolędy, choinka, dodatkowe miejsce przy stole i przede wszystkim... opłatek i świąteczne życzenia. Niezwykła okazja żeby spojrzeć na swoich kolegów inaczej niż na co dzień.

Szkolne jasełka

Środa 21 grudnia to ostatni dzień w szkole przed świętami. Dzień, w którym tradycyjnie uczestniczymy w jasełkach - w tym roku przygotowanych przez uczniów kl. III b pod opieką ks. Mariusza Gubowa. Ostatnia okazja, żeby złożyć sobie życzenia świąteczne, wspólnie zaśpiewać kolędy i spotkać się w gronie swojej klasy przy stole zastawionym potrawami świątecznymi. Uczniowie w swoich klasach przygotowali spotkania wigilijne i razem z wychowawcami składali sobie życzenia sobie wesołych Świąt i szczęścia w nowym roku.

Wigilia w DPS

We wtorek 20 grudnia uczniowie gimnazjum udali się z przedświąteczną wizytą do Domu Pomocy Społecznej W Gościnie. Młodzież przekazała świąteczne życzenia i drobne upominki wszystkim mieszkańcom DPS. Zostaliśmy zaproszeni na piękne, uroczyste przyjęcie wigilijne. Wśród zapachu choinki i świątecznych potraw mogliśmy przełamać się opłatkiem i wspólnie z mieszkańcami oraz zaproszonymi gośćmi zaśpiewać kolędy.

Olimpiada PCK o zdrowiu

W piątek 16 grudnia trzyosobowa reprezentacja gimnazjum wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie PCK Promocji Zdrowego Stylu Życia. Na etapie rejonowym, który odbył się w Kołobrzegu uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu higieny, zdrowego żywienia, chorób społecznych, współczesnych zagrożeń dla środowiska. Drużyna gimnazjum w składzie: Szymon Bober, Zuzanna Pasińska i Paweł Naniewicz zajęłą drugie miejsce w powiecie. Gratulujemy!

Mikołajki w pogotowiu rodzinnym

W dniu 6 grudnia, w mikołajki, uczennice ze Szkolnego Koła PCK odwiedziły rodzinne pogotowie opiekuńcze w Kołobrzegu. Przebrane za Mikołaja i jego pomocników spotkały się z dziećmi, spędziły wspólnie popołudnie i wręczyły mikołajkowe paczki. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły brodatego gościa i chętnie opowiedziały o swoich wymarzonych prezentach. Tuż przed świętami Mikołaj zawita u nich znowu: uczniowie gimnazjum przygotowuj dla dzieci prezenty pod choinkę, które dzieci znajdą pod świątecznym drzewkiem w wigilijny wieczór.

Szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS

W dniu 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień HIV i AIDS. W gimnazjum z tej okazji uczniowie przygotowali prace plastyczne uświadamiające zagrożenie związane z AIDS. Wszystkie klasy zapoznały się z prezentacją przygotowaną przez uczniów klas II i III. Z ramienia koła PCK odbył się również szkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS. W konkursie I miejsce zajęli Szymon Bober i Klaudia Więcławska. Gratulujemy.

Szkolny turniej szachowy

W poniedziałek 28 listopada odbył się szkolny turniej szachowy. Turniej odbył się dzięki wsparciu kołobrzeskiego Centrum Doskonalenia Szachowego - instruktor szachowy p. Leon Bręgoszewski dostarczył niezbędny sprze, zegary szachowe i służył pomocą przy organizowaniu i sędziowaniu turnieju. W rozgrywkach wzięło udział 10 zawodników walczących w 5 rozgrywkach. Ostatecznie zwycięzcami zostali:
Weronika Filipczak - I miejsce
Mateusz Adamczak  - II miejsce
Filip Nowak - III miejsce
Zwycięzcom gratulujemy.


Dyskoteka andrzejkowa

W piątek 25 listopada uczniowie mieli okazje poszaleć na ostatniej w tym roku dyskotece. Za chwilę grudzień, adwent, ale przed nami andrzejki. W czasie dyskoteki, kto chciał, mógł zajrzeć w swoją przyszłość - pomóc mu miały w tym przygotowane przez kolegów tradycyjne wróżby andrzejkowe.

Koncert pieśni patriotycznych

Dnia 25 listopada gościliśmy w Domu Kultury na Koncercie Pieśni Patriotycznych. Zaprezentowaliśmy program artystyczny przygotowany z okazji Święta Niepodległości przez panie: Agatę Buczyńską i Natalię Bertrand. Nasi uczniowie zagrali w historycznej inscenizacji przedstawiającej upadek Polski, jej niewolę pod zaborami i odzyskanie suwerenności. Polska, w którą wcieliła się Wiktoria Olszak, została dosłownie związana przez trzech zaborców. Śpiewaliśmy pieśni towarzyszące Polakom w czasach niewoli i zagrzewające ich do walki. Przypomnieliśmy osobę marszałka Józefa Piłsudskiego i jego wkład w uzyskanie wolności. Czytaliśmy też relacje świadków żyjących w tamtych latach. Sądząc po reakcji publiczności, możemy stwierdzić, że nasze przedstawienie przypadło widzom do gustu, a "Różę czerwoną" cała widownia śpiewała razem z Emilem Tomczukiem. Po występie wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkim upominkiem.

Spektakl profilaktyczny

W czwartek 24 listopada gościł w murach naszej szkoły krakowski teatr "Kurtyna". Gimnazjaliści mmieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. "Upadły anioł". Akcja spektaklu koncentruje się na kolejnych odsłonach tragicznej w finale historii, która dotyka przeciętną, typową szkolną społeczność. Uzależnienia behawioralne, utrata kontaktu z rzeczywistością na rzecz świata wirtualnego - to typowe problemy, których wagi młodzież nie dostrzega. Przedstawienie zrobiło na uczniach duże wrażenie. Aktorzy grający nastolatków, posługiwali się młodzieżowym żargonem, co czyniło ich wiarygodnymi w oczach młodzieży i pozwalało utożsamić się z bohaterami. Niejeden uczeń dostrzegł w swoich znajomych cechy "Miłej" lub "Maksa".Z wizytą w Brukseli

Na przełomie września i października uczennica naszego gimnazjum Ola Rzewucka spędziła prawie tydzień w Brukseli. Ola pojechała tam na zaproszenie Europosła, p. Czesława Hoca - wyjazd był nagrodą za doskonałe wyniki w nauce. Bruksela, oprócz wielu unijnych instytucji, urzędów i ambasad kryje w sobie także perełki jak Pałac Królewski, Katedra św. Michała, rynek z zabytkowymi kamienicami czy znany na całym  świecie Manneken Pis, czyli figurka siusiającego chłopca z 1619 roku. Gratulujemy uczennicy i mamy nadzieję, że wielu innych uczniów pójdzie jej śladem.
Olimpiada PCK

W dniu 18 listopada odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady PCK Promocji Zdrowego Stylu Życia. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas I- III. Najlepszą wiedzą wykazali się Szymon Bober (I miejsce), Zuzanna Pasińska i Paweł Naniewicz (ex. II miejsce). Uczniowie ci będą reprezentować nasze gimnazjum podczas etapu rejonowego w Kołobrzegu.


Unihokej

W tym tygodniu przez dwa dni -  środa (16.11.2016) i czwartek (17.11.2016) - odbywały się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazjum oczywiście było reprezentowane przez drużynę dziewcząt i chłopców. W środę do rywalizacji dziewcząt przystąpiło  8 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy gdzie mecze odbywały się każdy z każdym i zwycięzca grupy przechodził do fazy finałowej, w której również mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.
Po rywalizacji grupowej dziewczęta naszej szkoły przeszły do fazy finałowej w której zajęły III miejsce.
Taki sam system rozgrywek obowiązywał chłopców i podobnie jak dziewczęta chłopcy wywalczyli I miejsce w grupie i tym samym walczyli w fazie finałowej gdzie również zajęli III miejsce.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację.


Święto Niepodległości

W czwartek 10 listopada świętowaliśmy w gimnazjum rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel, w którym przedstawili historię Polski w czasie rozbiorów i po odzyskaniu państwowości. Podczas apelu przytoczono również wypowiedzi znanych postaci historycznych - ich słowa przybliżyły nastrój podniosłych chwil, gdy Polska wróciła na mapy Europy. W trakcie uroczystości uczniowie przypomnieli pieśni patriotyczne. Delegacja gimnazjalistów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem pamięci. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: kombatanci, przedstawiciele Rady Rodziców i władz miasta.
Apel został przygotowany przez p. Agatę Buczyńską i p. Natalię Bertrand.


Pożegnanie Dyrektora

W piątek 4 listopada gimnazjum przeżywało niezwykłe chwile. Dotychczasowy dyrektor szkoły - p. Stanisław Jacynowski - przechodził na emeryturę. Człowiek, który tworzył szkołę od podstaw, budował jej wizerunek, poświęcił jej bez reszty 17 lat życia, w tym dniu był żegnany nie tylko przez społeczność uczniowską, nauczycieli i pracowników, ale również przez władze oraz współpracujące ze szkołą organizacje i instytucje. Na uroczystość przybyli również licznie abolwenci naszej szkoły. Nie zabrakło również nauczycieli emerytów oraz tych, którzy kiedyś pracowaliw  naszej szkole. Pan dyrektor został pożegnany przez uczniów i absolwentów poezją i koncertem piosenek oraz ogromnym koszem róż. Gimnazjaliści przedstawili również zabawną scenkę na temat, czym jest emerytura i na kogo czeka. Zaproszeni goście wyrazili wdzięczność za wieloletnią współpracę, wręczając p. Jacynowskiemu kwiaty i upominki. Pan Dyrektor nie krył wzruszenia. W gorących słowach podziękował pracownikom szkoły i osobom, z którymi przez 17 lat współpracował oraz podsumował swoją działalność.

Zbiórka na rzecz hospicjum

We wtorek 1 listopada uczniowie gimnazjum wzięli udział w corocznej kweście na rzecz Hospicjum w Kołobrzegu. W dniu Wszystkich Świętych gimnazjaliści zbierali pieniądze do puszek na cmentarzu w Gościnie i w Robuniu. Mimo nieciekawej aury mieszkańcy odwiedzający groby wykazali się hojnościa i wrażliwością na potrzeby osób nieuleczalnie chorych. W kweście wzięły udział uczennice klas I i II: Aleksandra Piasecka,  Martyna Adamczyk, Anna Chałas, Zuzanna Pasińska i Wiktoria Kindermann. Do puszek zebrano 606,25 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli hospicjum!

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 17-21 października 2016r. nasza szkoła uczestniczyła w OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIU KARIERY, którego inicjatorem od wielu lat jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kołobrzegu z liderem p. Justyną Pilarczyk - doradcą zawodowym w poradni.
Wychowawcy w ramach tej akcji podzielili zadania na klasy:
Klasy I
- PRACA MOICH PRZODKÓW
Klasy II
- SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE w Kołobrzegu i okolicach
Klasy III
- ZAWODY PRZYSZŁOŚCI
Ponadto uczniowie na lekcjach wychowania do życia w rodzinie i godzinach wychowawczych wykonali prace plastyczne nt. ,,K
im chcę zostać?". Większość z nich udekorowało szkołę.

Niedziela w schronisku REKS w Kołobrzegu

W dniu 16.10.2016 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w ramach szkolnego koła przyrodniczo-ekologicznego pod kierunkiem p. Anny Słoboda w wyjeździe do schroniska Reks w Kołobrzegu. Uczestnicy wycieczki poświęcili swój wolny czas na opiekę, karmienie, spacery z niechcianymi i oddanymi  czworonożnymi pupilami. Było to nie lada wyzwanie dla gimnazjalistów, którzy musieli wykazać się odpowiedzialnością, czułością i miłością do porzuconych milusińskich.
Wszystkich 16 uczniów zdało ten egzamin na szóstkę
J
Uczniowie w ramach pobytu w schronisku pozostawili również karmę dla pozostałych zwierząt. Nie była to jednorazowa akcja, gdyż gimnazjaliści wyrazili chęć niesienia pomocy i opieki nad zwierzętami oraz dalszej współpracy ze  schroniskiem w Kołobrzegu.
Dziękujmy bardzo za pomoc w organizacji i opiece p. M. Seńko i rodzicowi
p. I. Adamczyk.

Piłka nożna dziewcząt i chłopców

Dnia 19.10.2016. (środa) odbyły się w Kołobrzegu  finały Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców.  Po udanym przebrnięciu przez eliminacje i zakwalifikowaniu się do gier finałowych nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców choć walczyły do samego końca dając z siebie 100% możliwości niestety nie zdołały zająć czołowych miejsc na podium. Mimo to dziękujemy wszystkim za sportową  rywalizację i zaangażowanie godne sportowców.

Koncert na dwoje skrzypiec

We wtorek 18 października uczniowie gimnazjum mieli okazję wysłuchać koncertu z udziałem młodych utalentowanych skrzypków. Gosciliśmy ich z kolejnym koncertem z cyklu ośmiu koncertów. W programie usłyszeliśmy w aranżacji na skrzypce zarówno utwory muzyki klasycznej jak i ludowej - ukraińską dumkę czy węgierskiego czardasza - ale także słynne melodie filmowe, a nawet motyw muzyczny z gry komputerowej. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Dzień Nauczyciela

14 października, w piątek, obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Podczas apelu członkowie Rady Rodziców i p. burmistrz podziękował pracownikom szkoły i życzył im dalszej owocnej pracy (co w obliczu planowanej reformy nabiera zupełnie nowego znaczenia). Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród jubileuszowych i okolicznościowych. W tym dniu przechodził na emeryturę wieloletni pracownik gimnazjum, konserwator - p. Adam Gąsior.
Apel zwieńczyło przedstawienie przygotowane przez uczniów pod opieką p. Marii Tuszyńskiej i p. Agaty Buczyńskiej, w którym młodzież w krzywym zwierciadle przedstawiła historię rozwoju edukacji - od czasów prehistorycznych po erę gwiezdnych wojen. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu uroczystości.


Wizyta w Domu Dziecka

W czwartek 13 października grupa uczniów ze Szkolnego Koła PCK pod opieka p. Małgorzaty Kordy odwiedziła wychowanków Domu pod Świerkiem w Białogardzie. W spotkaniu wzięły udział uczennice klas I i II: Martyna Adamczyk, Ola Piasecka, Iza Knieć, Natalia Formella, Martyna Jabłońska i Kalina Siuciak. Dzieci przygotowały z tej okazji mały występ, upiekły ciasta i zrobiły piękne laurki. Uczennice gimnazjum zorganizowały dla maluchów konkursy z nagrodami i obdarowały ich słodkimi łakociami. Ponadto dzięki przeprowadzonym w szkole zbiórkom mogliśmy przekazać dzieciom gry, puzzle i artykuły do pracy na kółku plastycznym.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zbiórce pieniędzy i zabawek. Szczególne podziękowania składamy państwu Adamczyk za pomoc w dojeździe do Białogardu.

Pierwszaki w bibliotece

Biblioteka jest miejscem, w którym uczniowie mogą rozwijać i prezentować swoje talenty. Okazją do tego są m.in. organizowane tu warsztaty czy projekty gimnazjalne. Aby zapoznać pierwszoklasistów z biblioteką, jej zasobami i zasadami korzystania ze zbiorów, uczennice starszych klas przygotowały w ramach projektu edukacyjnego zajęcia biblioteczne dla pierwszaków pt. "W świątyni wiedzy i literatury"  


Biegi przełajowe

We wtorek 11.10.2016 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego  było reprezentowane  przez  drużynę dziewcząt  i chłopców.
Dziewczęta w składzie: Justyna Szymborska, Aniela Stawiarz, Wiktoria Milas, Maja Leśniewska, Izabela Lewandowska, Gabriela Waluszko, Tamara Grzelak, Aleksandra Rzewucka, Izabela Knieć, Ewa Kosińska wywalczyły III miejsce pokonując dystans 10x800 metrów.
Natomiast miejsce IV zajęła drużyna chłopców w składzie: Dominik Klepuszewski, Mikołaj Kopczyński, Patryk Gabrysiak, Krzysztof Maciejczyk, Kacper Loepp, Patryk Nachyła, Filip Kindermann, Kacper Koralewski, Karol Hennning oraz Marek Marecki pokonując dystans 10X1000 metrów.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w biegach przełajowych serdecznie dziękujemy za wysiłek i godną postawę sportową oraz gratulujemy osiągniętych wyników.
Opiekunem była  p. Agnieszka Kraśniewska nauczycielka wychowania fizycznego.Kartka dla Prezydenta

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Kartka dla Prezydenta". Gimnazjaliści przygotowali prace plastyczne - kartki o tematyce profilaktycznej w ramach Międzyszkolnej Platformy Porozumienie bez Przemocy i Uzależnień. Nagrodzone prace zostaną wysłane do Kancelarii Prezydenta RP.

Muzyka sprzed stu lat

W poniedziałek 3 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu koncertów umuzykalniających. Na koncercie uczniowie zapoznali się z muzyką z lat 20-stych i 30-stych, znaną głównie z filmów przedwojennych: młodzież nuciła "Seksapil - to nasza broń kobieca" czy słynna melodię z filmu "Vabank".

Książkobranie - wspólne czytanie

W ramach promocji i rozwoju czytelnictwa w poniedziałek 3 października rozpoczęła się w naszej szkole akcja wspólnego czytania - książkobranie. Każda klasa wybiera książkę, która najbardziej odpowiada gustom uczniów i codziennie czyta ją na wybranej lekcji. Mamy nadzieję, że wielu uczniów da się "wciągnąć" i podąży tropem bohaterów wybranej przez siebie powieści.

Piłka nożna dziewcząt

W Ustroniu Morskim przy Zespole Szkół dnia 30.09.2016. odbyły się eliminacje Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce nożnej dziewcząt  –  Gimnazjada. Nasze Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego reprezentowały: Słoboda Katarzyna, Madejska Weronika, Szymborska Justyna, Kłosowska Wiktoria, Odymała Oliwia, Koralewska Patrycja, Thurow Aleksandra, Lewandowska Natalia oraz Leśniewska Maja. W takim składzie drużyna dziewcząt wywalczyła wejście do finału z drugiego miejsca grając z drużyną Ustronia  Morskiego wygrywając 2:1 i z drużyną Drzonowa niestety przegrywając  0:1. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym” i czas gry 2x10 minut. Opiekunem drużyny na zawodach była p. Agnieszka Kraśniewska.           

Sesja Rady Gminy

W dniu 28 września uczniowie gimnazjum wzięli udział w specjalnej sesji Rady Gminy. Sesja była okazją do podziękowania p. Robertowi Jachimowiczowi za zdobycie srebrnego medalu w rzucie dyskiem na paraolimpiadzie w Rio. Reprezentacja gimnazjum w składzie: Katarzyna Słoboda, Weronika Madejska i Maciej Molenda-Tomaszewski wraz z dyrektorem p. Dariuszem Bajko w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła gratulacje p. Jachimowiczowi i wręczyła kwiaty.

Piłka nożna chłopców - eliminacje

Dnia 28.09.2016. Kołobrzeski Związek Sportowy przeprowadził eliminacje Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w piłce nożnej chłopców Gimnazjada.  Eliminacje zostały przeprowadzone w trzech grupach. Nasza drużyna z Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie, którą reprezentowali: Lewandowski Jakub, Klepuszewski Dominik, Wysocki Damian, Kunka Patryk, Rakowski Patryk, Trojanowski Patryk, Maciejczyk Krzysztof, Wojtanowski Daniel, Zaniewicz Adrian i Gabrysiak Patryk  grała w grupie A razem z drużynami z Gimnazjum z Dźwirzyna, Drzonowa i Kołobrzeg Nr 2. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym” i czas gry 2x10 minut. Drużyna naszego Gimnazjum weszła do fazy finałowej z drugiego miejsca. Opiekun:  Agnieszka Kraśniewska.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego